Výlety do okolí House 43

Město Bor se nachází 14 km jihovýchodně od Tachova.
První písemná zmínka pochází z roku 1263. V roce 1992 bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. V Boru a okolí se nachází několik cyklostezek a naučných stezek.


Město Tachov

15 km od našeho penzionu je Tachov ležící 59 km západně od Plzně a 15 km východně od hranice s Německem. Tachov patří mezi nejstarší sídla západních Čech. První zmínka o osadě Tachov pochází z roku 1115, ale není zcela věrohodná. První konkrétní písemná zmínka o ní pochází z roku 1126.
Městem prochází řada cyklistických tras, které nás zavedou do oblasti Českého lesa, jedna z cyklostezek je magistrála Český les.
www.tachov-mesto.cz


Zámek Bor

Zámek Bor nacházející se na dohled od našeho penzionu je původně středověký vodní hrad pánů ze Švamberka, který prodělal rozsáhlou pozdně gotickou přestavbu a konečnou podobu mu dodala romantická přeměna na pseudogotický zámek.
www.zamekbor.cz


Zřícenina hradu Přimda

Přimda je zřícenina nejstaršího známého kamenného hradu na území ČR.
www.hrad-primda.cz


Plavecký areál a Ski areál Přimda

Bazén se třemi dráhami o délce 25 m. Záliv pro neplavce, vodní hřib, vířivka, protiproud, tobogan, skluzavka, občerstvení. Sauna a fitness.
Ski areál disponuje dvěma svahy – cvičnou loukou a slalomovým svahem, kotvovým a talířovým vlekem. Dále zde najdete záchrannou službu, ski servis a občerstvení.
www.sportprimda.cz


Klášter Kladruby

Kladrubský klášter je bývalý benediktinský klášter. Stojí na návrší nad říčkou Úhlavou a je dominantou krajiny. Klášter byl po staletí významným náboženským, hospodářským a kulturním činitelem celé oblasti.
www.klaster-kladruby.cz


Jízdárna Světce

Jízdárna s unikátním dispozičním řešením je národní kulturní památkou. Jedná se o největší českou jízdárnu, kterou v rámci střední Evropy překonává pouze Španělská dvorní jízdárna ve Vídni.
www.jizdarna-svetce.cz

Toulky okolím penzionu nejen pro nadšence turistiky
Jízdárna s unikátním dispozičním řešením je národní kulturní památkou. Jedná se o největší českou jízdárnu, kterou v rámci střední Evropy překonává pouze Španělská dvorní jízdárna ve Vídni.
www.ceskyles.estranky.cz